עשר התקלות המרגיזות ביותר באייפון – וכיצד לפתור אותן.

מכשיר האייפון של אפל הוא מכשיר שקל לאהוב או לשנוא. אנשים שמסרבים לרכוש אותו אוהבים לדבר על כמה הם מתעבים אותו, ולמרות שחלק ממעריצי האייפון לא יודו שקיימות בעיות, יש אחרים האוהבים את המכשיר (ואני ביניהם) המוצאים את עצמם לעיתים קרובות מתלוננים על תסכול זה או אחר. להלן רשימה של עשר מהתקלות השכיחות ביותר באייפון וכיצד ניתן לפתור אותן.
1. האייפון שלי אינו נכבה
העיצוב המלוטש של האייפון יעיל כל כך שיש עליו מעט מאוד מקום לכפתורים, כך שהדלקתו וכיבויו של הטלפון אינו תמיד עניין פשוט.
אם האייפון שלך מסרב לכבות, יתכן שתוכל לכפות עליו כיבוי על ידי אתחול מחדש, זאת עושים על ידי לחיצה ארוכה על כפתור השינה\הדלקה (הכפתור הדק, המלבני בצד aהימני העליון של טלפון).
החזק את הכפתור עד שתראה "החלק לכיבוי". ברגע שהטלפון נכבה, אתה יכול ללחוץ שוב על כפתור השינה\הדלקה שוב כדי להפעיל אותו מחדש.

אם האיתחול אינו פותר את הבעיה, נסה לאפס את המכשיר (הדבר שווה ערך לאתחול מחשב) פעולה זו מכבה את הכל ומפעילה מחדש את האייפון. כדי לאפס את האייפון, לחץ לחיצה ארוכה על כפתור הבית (הכפתור העגול על פני האייפון) ובו זמנית לחץ על כפתור השינה\הדלקה, לחץ עליהם עד שתראה את אופציית "החלק לכיבוי" נעלמת. המשך להחזיקם עד שתראה את אייקון התפוח הכסוף של אפל מופיע ואז האייפון שלך מופעל מחדש.
2. האייפון שלי אינו נדלק
אם האייפון שלך מסרב להידלק, הצעד הראשון הוא לוודא שהוא טעון. חבר אותו למטען, המתן זמן מה ונסה להדליקו שוב. אם אתה רואה על הצג סימן של סוללה עם פס אדום אתה יודע שהוא מטעין.
שים לב: אם הסוללה כמעט מרוקנת, עלולות לעבור כמה דקות עד שתראה את סימן הסוללה.
אם סימן הסוללה עם הפס האדום מהבהב שלוש פעמים ולאחר מכן מופיע מסך שחור זה סימן שהאייפון אינו נטען.
אם האייפון שלך עדיין אינו נדלק, יתכן שמדובר בבעיה הקשורה בסוללה ולכן המשך לקרוא.

3. האייפון שלי אינו נטען (או אינו שומר על טעינה)
אם האייפון אינו נטען כלל, חבר אותו למחשב באמצעות כבל USB ובדוק האם הוא נטען בדרך זו. אל תשתמש ביציאות USB של מקלדת או מסך מחשב, אלא ביציאות USB של המחשב עצמו, כיוון שהן מספקות יותר חשמל.
אם האייפון שלך נטען בדרך זו, אבל הסוללה מתרוקנת מהר, השתמש ב- iTunes כדי לבדוק אם קיימת גרסה עדכנית יותר של מערכת ההפעלה. עדכון התוכנה יכול לפתור מגוון רחב של בעיות.
אם גם זה אינו עובד, נסה לשנות מספר הגדרות באייפון שלך על מנת לשמר את חיי הסוללה,
כיבוי Bluetooth, הגדרת תדירות נמוכה יותר לבדיקת דואר אלקטרוני וכיבוי חיפוש והמלצת חיבור לרשתות Wi-Fi, יאריכו את חיי הסוללה שלך.
למדתי מניסיוני האישי שלעיתים כל הפתרונות הללו אינן משיגות את האפקט הרצוי. היה לי מכשיר אייפון 3GS כבן שנה, כשלפתע החל לאבד כוח במהירות. גם לאחר שהטענתי אותו שעות הסוללה הייתה מתמלאת באופן חלקי. הייתי מבצעת בקושי שיחה אחת ואז הטלפון היה כבה לחלוטין. אם זה קורה לך, הדבר הראשון שעליך לנסות הוא שיחזור האייפון שלך בתוכנת iTunes.
במהלך תהליך השחזור יהיו לך שתי אפשרויות:
לשחזר את האייפון שלך מגיבוי או להגדיר אותו כאייפון חדש. כדי לפתור את הבעיות לחלוטין, רצוי להגדיר את המכשיר כאייפון חדש, כדי לא לשחזר את ההגדרות שיצרו את הבעיות במכשיר. הקפד לסנכרן את האייפון שלך ל- iTunes לפני שאתה מתחיל בתהליך השחזור על מנת שלא תאבד מוסיקה, סרטים ושאר יישומים שהיו לך על המכשיר.
אם שחזור האייפון לא פתר את הבעיה או אם אינך מצליח כלל להטעינו יתכן שתאלץ לקחת את המכשיר למעבדת תיקון. זה מה שאני עברתי: הבאתי את האייפון 3GS שלי למעבדה, ונציגת השירות המליצה על כל הפעולות שמניתי לעיל. כאשר אמרתי לה שניסיתי את כל אלה, קיבלתי אייפון חדש מכיוון שהמכשיר עדיין היה בתקופת האחריות (למזלי רכשתי חבילת אחריות נוספת).
אם מכשירך כבר אינו באחריות, אפל תוכל לתקן לך את האייפון תמורת תשלום. כמו כן תוכל לרכוש סוללה חלופית לא מקורית, אבל זכור שפירוק מכשיר מבטל את האחריות (אם יש) ואלול לגרום לאפל לסרב לתקן את המכשיר בעתיד.
4. האייפון שלי אינו מתחבר לאינטרנט
אם האייפון שלך לא מצליח להתחבר לאינטרנט דרך הרשת הסלולרית שלך, נסה לאפס את הטלפון. לחץ לחיצה ארוכה על כפתור הבית (הכפתור העגול על פני האייפון) ובו זמנית לחץ על כפתור השינה\הפעלה, לחץ עליהם עד שתראה את אופציית "החלק לכיבוי" נעלמת מהמסך. המשך להחזיקם עד שתראה את אייקון התפוח הכסוף של אפל מופיע ואז האייפון שלך מופעל מחדש.
אם זה אינו פותר את בעיית החיבור לאינטרנט, נסה לאפס את הגדרות הרשת של האייפון. לך להגדרות – כללי – איפוס ולאחר מכן בחר באופציית "איפוס הגדרות רשת". שים לב שיתכן שתאלץ להכניס מחדש את כל סיסמאות הרשת שהיו שמורות באייפון שלך. אם כל הפעולות הללו עדיין לא פתרו את הבעיה שלך, יתכן שתצטרך לפנות אל הספק שלך כיוון שיתכן שיש צורך לאפס את הגדרות האינטרנט אצלם.
5. האייפון שלי אינו מתחבר לרשת אלחוטית
אם האייפון שלך מתחבר לרשת הסלולרית שלך, אך אינו מתחבר לרשתות Wi-Fi, אתה יכול לנסות לאפס את הטלפון ואת הגדרות הרשת כפי שתואר לעיל. אתה גם יכול לנסות לחבר את האייפון ל- iTunes ולבצע עדכון תוכנה או לשחזר את האייפון.
אם לאייפון שלך יש בעיה להתחבר לרשת Wi-Fi מסוימת, נסה לאלץ אותו "לשכוח" את הרשת המסוימת הזו. לך להגדרות, Wi-Fi ואז גע בחץ הצבחיע ימינה ליד שם הרשת ובמסך הבא בחר ב"שכח רשת זו".
לאחר מכן, אפס את הטלפון, מצא את הרשת הזו שוב והוסף אותה לרשימה. בזמן שאתה עושה זאת, וודא שהזנת את הסיסמה הנכונה לאינטרנט האלחוטי ואפס את הנתב האלחוטי שלך במידת הצורך.
חלק מהמשתמשים דיווחו שכאשר ה Bluetoothפעיל הוא מפריע לשידורי ה- Wi-Fi, כך שלעיתים כיבוי ה Bluetooth יכול לפתור את הבעיה. אם כל הפעולות האלו אינן פותרות את הבעיה קח את האייפון למעבדת תיקונים כיוון שיתכן שיש תקלה באנטנה האלחוטית.
6. מצלמת האייפון אינה פועלת.
תלונה זו מגיעה בעיקר ממשתמשי אייפון 4 שמדווחים על בעיות הן במצלמה הקדמית והן באחורית במכשיר שלהם.
אפל מציעה מספר פתרונות לבעיה. ראשית. רצוי לוודא שלא הוגדרו הגבלות כלשהן. את ההגבלות תמצא ע"י כניסה ל הגדרות – כללי – הגבלות. בהגיעך לשם וודא שאפשרות "אפשר מצלמה" נמצאת על מצב פעיל. בנוסף אתה יכול לבחור באופציית "ביטול הגבלות".
בנוסף אפל מציעה לכבות ולהדליק את האייפון ואם זה לא עובד, אז לנסות לאפס את המכשיר כפי שתואר בסעיפים קודמים (לחץ לחיצה ארוכה על כפתור הבית ובו זמנית לחץ על כפתור השינה\הדלקה, לחץ עליהם עד שתראה את אופציית "החלק לכיבוי" נעלמת. המשך להחזיקם עד שתראה את אייקון התפוח הכסוף של אפל מופיע). דרך נוספת שיכולה לפתור את הבעיה היא לעדכן את מערכת ההפעלה ולשחזר את האייפון דרך iTunes, במידה ובחרת בשחזור זכור לבחור את האפשרות "הגדר את המכשיר כאייפון חדש" על מנת שלא לשחזר את המכשיר עם ההגדרות שיצרו את הבעיה במכשיר שלך. וזכור לסנכרן ולגבות לפני שאתה מתחיל את השחזור כדי שלא תאבד תמונות סרטונים מוסיקה ואפליקציות שנמצאות במכשירך.
אם אף אחת מהאפשרויות שלעיל לא פותרת את הבעיה יתכן שתאלץ לקחת את המכשיר למעבדת תיקונים. משתמשים רבים דיווחו שהדרך הזו הצליחה.
7. כפתור הבית שלי לא עובד
כפתור הבית משמש לאתחול ולאיפוס המכשיר, שני תיקונים מהירים וקלים לבעיות רבות במכשיר. אבל מה עושים כשכפתור הבית עצמו אינו פועל? שתי הצעות נפוצות הן לעדכן את מערכת ההפעלה או לשחזר את האייפון דרך iTunes (במידה ובחרת בשחזור זכור לבחור את האפשרות "הגדר את המכשיר כאייפון חדש" על מנת שלא לשחזר את ההגדרות שיצרו את הבעיה בחזרה למכשיר שלך. וזכור לסנכרן לפני שאתה מתחיל את השחזור כדי שלא תאבד תמונות סרטונים מוסיקה ואפליקציות שנמצאות על המכשיר שלך).
תיקונים אלה יכולים לפתור תקלות תוכנה שעשויות להיות הגורם לבעיות במכשיר, אבל בעיה בכפתור הבית עשויה להיות כתוצאה של בעיית חומרה.
אם אתה חושד שהבעיה היא אכן בעית חומרה והטלפון שלך נמצא תחת אחריות (או אם לא אכפת לך לשלם עבור התיקון) גש למעבדת תיקונים. הם יוכלו לקבוע האם אכן מדובר בבעיית חומרה ובדר"כ יוכלו לתקן את הבעיה. יהיו מקרים בהם המעבדה לא תרצה לתקן לך את המכשיר. הפלתי בטעות מכשיר 3GS למים לפני כשנה, ועל אף שהאייפון התייבש ואפילו חזר לעבוד, כפתור הבית לא חזר לחיים לאחר הטבילה במים. מעבדות מורשות של אפל אינן מטפלות בנזקי מים (ובתוך המכשיר יש מחוון נוזלים, כך שהטכנאי עלול לדעת שהמכשיר שלך נרטב). המעבדה סירבה לתקן לי את האייפון.
אם אתה הרפתקן במיוחד, אתה יכול לנסות לפרק לבד את האייפון שלך ולהתקין את כפתור בית חדש בעצמך. אתה עשוי להזדקק גם למחבר חדש לכפתור הבית. אתה יכול למצוא אנשים שמוכרים כפתורים ומחברים באינטרנט, אבל זה לא פרויקט לפחדנים. פירוק האייפון שלך יכול להרוס אותו, וגם אם הוא ישרוד, זה יבטל את האחריות שאולי הייתה לך. מצד שני, אייפון ללא כפתור בית הוא די חסר ערך, אז מה יש לך להפסיד?
8. מסך המגע של האייפון "קפוא"
אם מסך המגע של האייפון אינו מגיב, כבה והדלק אותו מחדש. אם זה לא עובד, אפס אותו. אני יודעת ששמעתם את כל זה, אבל (במיוחד אם קראתם את הכתבה עד לרגע זה), אבל 2 השלבים הללו באמת ובתמים יכולים לפתור רשימה ארוכה של בעיות באייפון. אם הם לא פותרים את בעייתך, רצוי לעדכן את מערכת ההפעלה דרך iTunes ואז ניתן לנסות לשחזר את הטלפון דרך iTunes.. בחר באופציה "הגדר את המכשיר כאייפון חדש" כדי לא לשחזר את המכשיר עם ההגדרות הבעייתיות וזכור לסנכרן ולגבות לפני ביצוע השחזור
אם המסך עדיין אינו מגיב יתכן שמדובר בבעיית חומרה ולא בתוכנה של האייפון. אם המכשיר נפל יתכן שיש צורך להחליף או לחבר מחדש את המחבר של המסך בתוך המכשיר עצמו. אתה יכול למצוא הכוונה באינטרנט כיצד לעשות זאת בעצמך אך היה זהיר כי הליך זה מחייב אותך לפתוח את המכשיר ו"לפשפש" בתוכו. אם האייפון שלך תחת אחריות, הכי טוב שתיקח אותו לתיקון.
אם הבעיה אינה במחבר , יתכן שהמסך עצמו "מת". ניתן להזמין מסך אייפון חדש ולהחליף אותו בעצמך לפי הוראות שניתן למצוא באתרים כגון iFixit.com. זוכר מה אמרתי קודם לגבי האחריות שתבוטל? תקף גם במקרה זה.
9. מסך האייפון שלי נסדק.
מסך סדוק זו קללת משתמשי האייפון ולצערי עושה רושם שזו בעיה נפוצה יותר במכשירי אייפון 4. האפשרות הראשונה היא לפנות למעבדת התיקונים וברוב המקרים הם יחליפו את המסך במקום. בהתאם לסיבת הנזק יתכן אפילו שהאחריות שלך תכסה את הנזק. ברוב המקרים אין האחריות מכסה נזק פיזי הנגרם ע"י המשתמש והחברה יכולה לטעון שהמסך נסדק עקב שימוש לא תקין ולכן אתה תאלץ לשלם עבור התיקון.
לחלופין, אתה יכול לנסות להחליפו בעצמך, חפש באינטרנט " "מסכי אייפון" ותמצא הרבה אפשרויות כיצד לעשות זאת בעצמך.
10. לאייפון 3 או 3GS שלי יש בעיות עם ה iOS4
אם החלטת לא לשדרג לאייפון 4 יתכן שחשבת שבכל זאת כדאי לשדרג את התוכנה ל iOS4. אחרי הכל, מערכת הפעלה חדשה אמורה לאפשר לך ליהנות מהרבה תכונות שנמצאות באייפון החדש מבלי להתעסק עם בעיות הקליטה הטורדניות. אבל ברגע שביצעת את השדרוג, גילית שלהשתמש בגרסת iOS4 באייפון ישן יותר רחוקה מלהיות אידיאלית. אם כן, אתה לא לבד. משתמשים רבים של דגמי אייפון 3 ו 3GS דיווחו שמערכת ההפעלה החדשה גורמת למכשירים שלהם להדלקה איטית מאד ולאתחולים אקראיים, מה שהוביל לרשימה ארוכה של בעיות נוספות.
אז מה ניתן לעשות? ראשית רצוי לעדכן את התוכנה לגרסה העדכנית ביותר. גירסה 4.2 הצפויה לעלות לאוויר השבוע אמורה לעזור להאיץ את העבודה באייפונים מהדור הישן.
(כמובן שגם גרסה 4.1 היתה אמורה לעשות זאת, אבל זה לא מנע מבעלי אייפון זועמים לתבוע את אפל על כך שהגרסה הזו הפכה את האייפון שלהם לאיי-כלום)
אם העדכון אינו עוזר, נסה את הדברים הבאים:
כדי להאיץ את עבודת האייפון שלך, בטל את תכונת "Spotlight Search" (כלומר אם אתה יכול לחיות בלעדיה). לך להגדרות כלליות, בחר את כפתור הבית, בחר Spotlight Search והשבת כל פריט על ידי לחיצה עליו. צא מתפריט ההגדרות.
אפשרות נוספת היא שחזור האייפון ב-iTunes. בחר את האפשרות "הגדר את המכשיר כאייפון חדש" על מנת שלא לשחזר את ההגדרות שיצרו את הבעיה במכשירך (זכור לסנכרן ולגבות לפני שאתה מתחיל את השחזור מכיוון שכל המידע ימחק).
אם שום דבר אינו עוזר והבעיה עדיין קיימת, יתכן ותאלץ לשנמך לגרסה קודמת של מערכת ההפעלה, מה שאומר ויתור על כל התכונות החדשות. זה גם תהליך מסורבל, ואפל לא יאהבו זאת. שני אתרים המציעים הנחיות מפורטות כיצד לבצע את השנמוך הם LifeHacker.com ו iPhoneHacks.com, אך זכור שאתה עלול להזיק לאייפון שלך יותר מאשר להיטיב עימו. מצד שני, אם התוכנה החדשה יוצרת כל כך הרבה בעיות יתכן שזה שווה את המאמץ.
האם חווית את אחת התקלות שלעיל באייפון שלך?
שתף אותנו אילו מהפתרונות סייעו לך.

פוסט זה פורסם בקטגוריה מאמרים, תיקון אייפון. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.